ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون Western Union

وسترن یونیون چیست: یک سرویس انتقال پول بین المللی است که بیش از 500 هزار شعبه در 200 کشور جهان دارد. در این روش پرداخت شخصی به یکی از شعبه های وسترن مراجعه می کند و درخواست انتقال پول مشخصی به شخصی دیگر در یک نقطه دیگر در همان کشور یا جهان می دهد. شعبه وسترن یونیون مبلغ انتقال+کارمزد و مشخصات کامل گیرنده را از شما دریافت می کند و یک کد 10 رقمی به شما میدهد. بعد این، شخص گیرنده با همراه داشتن این کد و کارت شناسایی معتبر به یکی از شعبات وسترن یونیون در شهر و کشور اعلام شده مراجعه می کند و مبلغ ارسالی را دریافت میکند.

حواله وسترن یونیون
کارمزد دریافت حواله وسترن یونیون
صرافی ریال: ۵۰ دلار برای هر مبلغی
وسترن یونیون: هزینه ای ندارد
کارمزد ارسال حواله وسترن یونیون
صرافی ریال: ۵۰ دلار برای هر مبلغی
وسترن یونیون: بسته به مبلغ و کشور متغیر است.

چرا وسترن یونیون؟

سرعت

10 دقیقه بعد دریافت کد 10 رقمی، دریافت کننده می تواند در شهر تعریف شده مبلغ را دریافت کند.

در دسترس

امکان ارسال و دریافت در 500 هزار شعبه در 200 کشور دنیا وجود دارد.

بدون نیاز به حساب

دریافت کننده و پرداخت کننده نیازی به حساب بانکی و یا کارت اعتباری ندارند.

راحتی

تنها پر کردن یک فرم ساده برای دریافت و پرداخت نیاز است.

چرا باید ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون را با صرافی ریال انجام دهید؟

ارسال سریع حواله

3 ساعت کاری بعد از تسویه ریالی، MTCN NUMBER ارسال حواله را به شما تحویل می دهیم و گیرنده در همان زمان می تواند پول خود را دریافت کند.

دریافت سریع حواله

پس از 3 ساعت کاری بعد دریافت رفرنس نامبر MTCN NUMBER حواله از شما تایید دریافت می دهیم و در اولین روز کاری ایران ریال آن را با شما تسویه می کنیم.

تضمین بلوکه نشدن حواله

ارسال و دریافت حواله های ما توسط افراد غیر ایرانی انجام می شود و در صورتی که دریافت کننده شما ایرانی باشد و نتواند حواله را دریافت کند امکان کنسلی تراکنش وجود دارد.

نبود هزینه های پنهان

هزینه های تبدیل بی اساس به شما تحمیل نمی شود. در صورت وجود مشکل و کارهای اصلاحی یا کنسلی هزینه اضافی وجود ندارد.

نحوه عملکرد هر دو سرویس تقریبا یکی است ولی اقبال وسترن بسیار بیشتر از مانی گرم می باشد اما در صورتی که گیرنده می تواند مانی گرم دریافت کند بهتر است از مانی گرم استفاده کنید چرا که نسبت به رقیب خود وسترن کمی ارزان تر می باشد و در صورتی که قصد انتقال مبلغی بالای 5000 دلار در یک تراکنش را داشته باشید فقط باید از مانی گرم استفاده کنید چرا که وسترن دارای محدودیت حداکثر 5000 دلاردر یک تراکنش می باشد ولی در صورتی که دریافت کننده یا پرداخت کننده وجه ایرانی می باشد و صرفا دارای کارت اقامت می باشد و شهروندی کشور دومی را ندارد بهتر است از وسترن استفاده کنید چرا که برخی شعب مانی گرم در ارائه خدمات به افرادی که کارت اقامت هم دارند به دلیل ملیت ایرانی خودداری می کند و شرکت وسترن در این زمینه همکاری بیشتری دارد

با استفاده از وسترن یونیون نمی توانید کمتر از 50 دلار و بیشتر از 5000 دلارامریکا در یک تراکنش انتقال دهید ولی اگر قصد انتقال وجه بیش از 5000 دلار در یک تراکنش را دارید می توانید از شرکت رقیب یعنی مانی گرم استفاده کنید.

وسترن یونیون شرکت امریکایی هست و از تحریم های امریکا تبعیت می کند در صورتی که فرد مورد نظر کارت اقامت یا شهروندی کشور دومی را در اختیار داشته باشد می تواند در غیر این صورت خیر .

مزیت:

سرعت و دردسترس بودن با بیش از 500 هزار شعبه در اقصی نقاط دنیا ؛

سادگی برای ارسال یا دریافت پول نیاز به اطلاعات یا حساب بانکی نیست

کنترل و مانیتورینگ انتقال توسط ارسال کننده و دریافت کننده در هر زمان و مکان با اینترنت امکان پذیر است

عیب:

فقط کارمزد حوله در مقابل وسترن یونیون پایین تر است

تا زمانی که دریافت کننده وجه برای دریافت وجه مراجعه نکرده باشد و به اصطلاح پول را ویدرا نکرده باشد فرستنده می تواند به سادگی انتقال وجه را کنسل کند و پول خود را دریافت کند ولی در صورت کنسل کردن فرایند امکان عودت کارمزد وجود ندارد

دریافت کننده وجه تا یک ماه از شروع فرایند انتقال و دریافت کد 10 رقمی MTCN Number از فرستنده امکان دریافت وجه را دارد و بعد از ان فرایند توسط وسترن کنسل و فرستنده با مراجعه به شعبه انتقال وجه می تواند مبلغ خود را عودت یا فرایند انتقال را مجدد فعال کند.

به سادگی می توانید کلمه وسترن یونیون را به انگلیسی در گوگل مپ خود سرچ کنید و به نزدیک ترین شعبه یا نمایندگی مراجعه کنید و مبلغ خود را دریافت کنید.

تمام کارمزد انتقال وجه به این روش از فرستنده توسط شعب وسترن یونیون دریافت می شود و پس از فرایند انتقال گیرنده عدد درج شده در رسید را عینا می تواند از شعب در دسترس دریافت کند.

در صورتی که ارسال وجه به دلار امریکا صورت گرفته باشد و عدد درج شده در رسید ارسالی دلار امریکا باشد گیرنده ملزم به پرداخت دلار امریکا است و در صورتی که از پرداخت ان امتناع کرد می توانید به شعبه دیگری مراجعه کنید چرا که مشاهده شده است گاها شعب منتخب به دلیل منافع شخصی وسود جویی از پرداخت دلار امتناع و به مشتری اطلاع می دهند می توانند ارز رایج اون کشور را تحویل دهند و در تبدیل دلار به ارز رایج هم کارمزد می گیرند به هر حال این موضوع سلیقه ای است و گیرنده می تواند قبول کند یا به شعبه دیگری مراجعه کند

اما در صورتی که فرستنده پول انتقال وجه را با ارزی غیر از دلار امریکا انجام داده باشد مثلا از عربستان ریال عربستان پرداخت کرده باشد و کشور مقصد ترکیه باشد شعبه معمولا به گیرنده لیر پرداخت خواهد کرد و این نرمال است چرا که ارز مبدا ارسالی دلار نبوده است.

خیر محدودیتی در ارسال پول به روش وسترن یونیون وجود ندارد و هر فرد می تواند به هر میزان که تمایل دارد انتقال پول به روش وسترن یونیون انجام دهد فقط محدودیت روزانه ماکزیمم حدودا 8000 دلار برای انتقال توسط هر فرد وجود دارد.

بله ، اگر به نام یک نفر چندین نوبت پشت سره هم واریزی صورت بگیرد ممکن است دریافت کننده توسط وسترن بعد از چند ارسال و دریافت محدود و به عبارتی بلک لیست شود در این صورت باید نام دریافت کننده توسط فرستنده تغییر کند تا امکان دریافت واریزی فراهم شود این اقدامات وسترن در راستای مبارزه با پول شویی صورت می گیرد.

دریافت فقط کارت شناسایی
ارسال کارت شناسایی فرسنده ، عکس یا مشخصات کارت شناسایی گیرنده به همراه ادرس و شماره تماس البته شماره تماس اختیاری است ولی بودنش کمک میکند

اگر به هر دلیلی گیرنده نتواند مبلغ ارسالی را دریافت کند و قصد تغییر مشخصات گیرنده را داشته باشید انجام این فرایند امکان پذیر می باشد و ظرف 24 ساعت بعد از ثبت درخواست تغییرات انجام و به شما اطلاع رسانی می شود و برای انجام این فرایند نیاز به پرداخت هزنیه اضافی نمی باشد

شخص فرستنده پول با پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر ، به یکی از نمایندگی های این شرکت رفته مشخصات گیرنده شامل (نام ، نام خانوادگی ، شهر ، کشور ، ادرس و شماره تماس ) به همراه نوع ارز قابل انتقال و مبلغ مورد نظر را به نماینده اعلام می کند سپس نمایندگی مورد نظر کد ده رقمی MTCN Number (معمولا در قالب رسید) برای شما می فرستد. شخص گیرنده ، با داشتن پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر به یکی از شعب این شرکت مراجعه می کند و پس از ارائه کد مورد نظر ، وجه را دریافت می کند.

در کشور هایی که از یورو استفاده میشود، نمیتوان هنگام دریافت وجه از دلار استفاده کرد و وسترن یونیون Exchange Fee می‌گیرد. مثلا ۵۰۰ دلار به ایتالیا ارسال می‌شود، بر اساس سایت Xe.com مبلغ ۵۰۰ دلار معادل ۴۷۵ یورو می‌شود. وسترن یونیون هنگام ارسال حواله بر اساس نرخ های خودش عمل می‌کند و ممکن است گیرنده ۴۶۰ یورو تحویل بگیرد.

بله وسترن یونیون طی سال های اخیر برای جلوگیری از پولشویی و فعالیت های کلاهبرداری گاهی ممکن است فرایند را تعلیق کند در این صورت یا در هر صورتی که پول توسط گیرنده دریافت نشود ، اصل پول به خطر نمی افتد و هر زمانی در دسترس فرستند خواهند بود و گاها فرایند های ارزیابی یا بررسی وسترن باعث تاخیر در فرایند دریافت پول توسط گیرنده می شود و این موضوع باعث نارضایتی برخی کاربران وسترن شده است.

یک نکته جالب در مورد وسترن یونیون این است که این سیستم انعطاف پذیری زیادی از نظر سرعت به کاربران خود انتقال می‌دهد. شما می‌توانید از بین سه گزینه موجود یکی را انتخاب کنید:

• در دقیقه • سه روز • روز بعد

البته با انتخاب گزینه “در دقیقه”، انتقال تقریباً فوری صورت می‌پذیرد. همچنین شما می‌توانید این‌ها را با کارت اعتباری تأمین کنید و گیرنده شما می‌تواند حواله خود را در 10 دقیقه دریافت کند. معمولاً، برنامه انتقال “سه روزه” مقرون به صرفه‌ترین گزینه است.

پشتیبانی صرافی ریال

پاسخگوی سوالات ارزی شما هستیم

پشتیبانی صرافی ریال

پاسخگوی سوالات ارزی شما هستیم

پشتیبانی صرافی ریال