ارسال و دریافت حواله مانی گرام MoneyGram

مانی گرام چیست: یک سرویس انتقال پول بین المللی است که بیش از347 هزار شعبه در 200 کشور جهان دارد. در این روش پرداخت شخصی به یکی از شعبه های مانی گرام مراجعه می کند و درخواست انتقال پول مشخصی به شخصی دیگر در یک نقطه دیگر جهان می دهد. شعبه مانی گرام مبلغ انتقال+کارمزد و مشخصات کامل گیرنده را از شما دریافت می کند و یک کد 8 رقمی به شما میدهد. بعد این، شخص گیرنده با همراه داشتن این کد و کارت شناسایی معتبر به یکی از شعبات مانی گرام در شهر و کشور اعلام شده مراجعه می کند و مبلغ ارسالی را دریافت میکند.

حواله مانی گرام
کارمزد دریافت حواله مانی گرام
صرافی ریال: ۵۰ دلار برای هر مبلغی
مانی گرام: هزینه ای ندارد
کارمزد ارسال حواله مانی گرام
صرافی ریال: ۵۰ دلار برای هر مبلغی
مانی گرام: بسته به مبلغ و کشور متغیر است. مشاهده

چرا مانی گرام؟

سرعت

10 دقیقه بعد دریافت کد 8 رقمی، دریافت کننده می تواند در شهر تعریف شده مبلغ را دریافت کند.

در دسترس

امکان ارسال و دریافت در 347 هزار شعبه در 200 کشور دنیا وجود دارد.

بدون نیاز به حساب

دریافت کننده و پرداخت کننده نیازی به حساب بانکی و یا کارت اعتباری ندارند.

راحتی

تنها پر کردن یک فرم ساده برای دریافت و پرداخت نیاز است.

چرا باید ارسال و دریافت حواله مانی گرام را با صرافی ریال انجام دهید؟

ارسال سریع حواله

3 ساعت کاری بعد از تسویه ریالی، رفرنس نامبر (Reference number ) ارسال حواله را به شما تحویل می دهیم و گیرنده در همان زمان می تواند پول خود را دریافت کند.

دریافت سریع حواله

پس از 3 ساعت کاری بعد دریافت رفرنس نامبر (Reference number ) حواله از شما تایید دریافت می دهیم و در اولین روز کاری ایران ریال آن را با شما تسویه می کنیم.

تضمین بلوکه نشدن حواله

ارسال و دریافت حواله های ما توسط افراد غیر ایرانی انجام می شود و در صورتی که دریافت کننده شما ایرانی باشد و نتواند حواله را دریافت کند امکان کنسلی تراکنش وجود دارد.

نبود هزینه های پنهان

هزینه های تبدیل بی اساس به شما تحمیل نمی شود. در صورت وجود مشکل و کارهای اصلاحی یا کنسلی هزینه اضافی وجود ندارد.

نحوه عملکرد هر دو سرویس تقریبا یکی است ولی اقبال وسترن بسیار بیشتر از مانی گرم می باشد اما در صورتی که گیرنده می تواند مانی گرم دریافت کند بهتر است از مانی گرم استفاده کنید چرا که نسبت به رقیب خود وسترن کمی ارزان تر می باشد و در صورتی که قصد انتقال مبلغی بالای 5000 دلار در یک تراکنش را داشته باشید فقط باید از مانی گرم استفاده کنید چرا که وسترن دارای محدودیت حداکثر 5000 دلاردر یک تراکنش می باشد.

با استفاده از مانی گرام نمی توانید کمتر از 50 دلار و بیشتر از 5000 دلارامریکا در یک تراکنش انتقال دهید ولی اگر قصد انتقال وجه بیش از 5000 دلار در یک تراکنش را دارید می توانید از شرکت رقیب یعنی مانی گرم استفاده کنید.

مانی گرم شرکت امریکایی هست و از تحریم های امریکا تبعیت می کند در صورتی که فرد مورد نظر کارت اقامت یا شهروندی کشور دومی را در اختیار داشته باشد می تواند در غیر این صورت خیر ولی در کل اگر صرفا کارت اقامت دارید و شهروندی کشور دومی را ندارید بهتر است از وسترن یونیون استفاده کنید چرا که حساسیت های ان کمتر است کما اینکه مانی گرم هم مشکلی ندارد ولی بعضی از شعبات ممکن است به دلیل ملیت ایرانی علارقم داشتن کارت اقامت کشور دوم به شما خدمات ندهند.

مزیت:

سرعت و دردسترس بودن با بیش از 344 هزار شعبه در اقصی نقاط دنیا ؛

سادگی برای ارسال یا دریافت پول نیاز به اطلاعات یا حساب بانکی نیست

کنترل و مانیتورینگ انتقال توسط ارسال کننده و دریافت کننده در هر زمان و مکان با اینترنت امکان پذیر است

عیب:

فقط کارمزد حواله در مقابل مانی گرام پایین تر است

تا زمانی که دریافت کننده وجه برای دریافت وجه مراجعه نکرده باشد و به اصطلاح پول را ویدرا نکرده باشد فرستنده می تواند به سادگی انتقال وجه را کنسل کند و پول خود را دریافت کند ولی در صورت کنسل کردن فرایند امکان عودت کارمزد وجود ندارد.

دریافت کننده وجه تا یک ماه از شروع فرایند انتقال و دریافت کد 8 رقمی از فرستنده امکان دریافت وجه را دارد و بعد از ان فرایند توسط مانی گرم کنسل و فرستنده با مراجعه به شعبه انتقال وجه می تواند مبلغ خود را عودت یا فرایند انتقال را مجدد فعال کند.

به سادگی می توانید کلمه مانی گرام را به انگلیسی در گوگل مپ خود سرچ کنید و به نزدیک ترین شعبه یا نمایندگی مراجعه کنید و مبلغ خود را دریافت کنید.

تمام کارمزد انتقال وجه به این روش از فرستنده توسط شعب مانی گرم دریافت می شود و پس از فرایند انتقال گیرنده عدد درج شده در رسید را عینا می تواند از شعب در دسترس دریافت کند.

در صورتی که ارسال وجه به دلار امریکا صورت گرفته باشد و عدد درج شده در رسید ارسالی دلار امریکا باشد گیرنده ملزم به پرداخت دلار امریکا است و در صورتی که از پرداخت ان امتناع کرد می توانید به شعبه دیگری مراجعه کنید چرا که مشاهده شده است گاها شعب منتخب به دلیل منافع شخصی وسود جویی از پرداخت دلار امتناع و به مشتری اطلاع می دهند می توانند ارز رایج اون کشور را تحویل دهند و در تبدیل دلار به ارز رایج هم کارمزد می گیرند به هر حال این موضوع سلیقه ای است و گیرنده می تواند قبول کند یا به شعبه دیگری مراجعه کند.

اما در صورتی که فرستنده پول انتقال وجه را با ارزی غیر از دلار امریکا انجام داده باشد مثلا از عربستان ریال عربستان پرداخت کرده باشد و کشور مقصد ترکیه باشد شعبه معمولا به گیرنده لیر پرداخت خواهد کرد و این نرمال است چرا که ارز مبدا ارسالی دلار نبوده است.

هر فرد در ماه می تواند 10 هزار دلار به روش مانی گرم به یک یا چند نفر به روش مانی گرم ارسال کند.

خیر ، هیچ محدودیتی در دریافت مبلغ به روش مانی گرم توسط یک نفر در ماه وجود ندارد.

دریافت فقط کارت شناسایی
ارسال کارت شناسایی فرسنده ، عکس یا مشخصات کارت شناسایی گیرنده به همراه ادرس و شماره تماس البته شماره تماس اختیاری است ولی بودنش کمک میکند.

اگر به هر دلیلی گیرنده نتواند مبلغ ارسالی را دریافت کند و قصد تغییر مشخصات گیرنده را داشته باشید انجام این فرایند امکان پذیر می باشد و ظرف 24 ساعت بعد از ثبت درخواست تغییرات انجام و به شما اطلاع رسانی می شود و برای انجام این فرایند نیاز به پرداخت هزینه اضافی نمی باشد.

پشتیبانی صرافی ریال

پاسخگوی سوالات ارزی شما هستیم

پشتیبانی صرافی ریال

پاسخگوی سوالات ارزی شما هستیم

پشتیبانی صرافی ریال