به دنبال سرویس انتقال پول به دیگر کشور ها هستید؟

همین الان که این مقاله را مطالعه می کنید میلیاردها دلار در حال انتقال از کشوری به کشور دیگر می باشد. بعضی افراد برای پرداخت صورتحساب های مالی، تسویه حساب با مشتریان و در کل با هدف گسترش تجارت خود انتقال پول انجام می دهند و بعضی دیگر برای هزینه دانشگاه و یا برای اعضای خانواده خود پول ارسال می کنند.

انتقال وجه به چه عواملی بستگی دارد؟

برای انجام انتقال ارز نکته های زیادی باید رعایت و سنجیده بشه. ما مهمترین نکات را به صورت پرسش و پاسخ برای شما بررسی می کنیم.

آیا شما حساب خارج از کشور دارید؟

پاسخ: در صورتی که پاسخ شما مثبت باشد و حساب فعال در خارج از ایران داشته باشید به راحتی با پرداخت در ایران، معادل ارزی را در حساب خود خواهید داشت. مثال: اگر شما قصد انتقال ۴۰۰۰ دلار به کانادا( به قیمت ۱۰.۰۰۰ تومان) را دارید و در یکی از بانک های این کشور حساب داشته باشید. می بایست، معادل ریالی آن به مقدار ۴۰ میلیون تومان را به حساب بانکی در ایران واریز نمایید. همزمان پس از کسر کارمزد دلار شما به حسابتان وایز می شود. در صورتی که پاسخ شما منفی باشد و حسابی در خارج از ایران نداشته باشید،‌از سیستم Cash Delivery صرافی ریال می توانید استفاده کنید. در این روش پس از پرداخت در ایران، شما و یا نماینده شما در کشور مقصد وجه نقد را دریافت خواهد کرد.

آیا شما پول نقد دارید و یا پول الکترونیک؟

پاسخ: در مرحله اول باید بگوییم که پول الکترونیک با ارزهای رمزنگاری شده متفاوت می باشد. در اینجا منظور ما از پول الکترونیکی اعتبار ارزی کمپانی هایی نظیر پی پال هستش. اگر شما پول نقد به صورت Cash و یا در حساب بانکیدارید از روشی که در سوال قبلی گفته شده استفاده کنید. اگر پول الکترونیک دارید به ادامه توضیحات توجه کنید. پی پال، مانی گرام و کمپانی هایی از این قبیل، پول را به صورت الکترونیکی انتقال می دهند یا به بیان دیگر اعتبار دلاری بین کاربران جابجا می شود. در صورتیکه شما اعتبار پی پال دارید می توانید از طریق پنل کاربری و آدرس ایمیل فرد / شرکت دریافت کننده اعتبار خود را انتقال دهید.

بهترین روش انتقال پول نقد کدام است؟

پاسخ: برای انتقال پول نقد بهترین روش انتقال بصورت مستقیم به حساب بانکی می باشد. در این روش کمترین کارمزد ( بسته به بانک مقصد ) دریافت می شود. دلیل محبوببت این روش،‌ انتقال وجه به صورت مستقیم و بدون واسط می باشد. نکته ی مهم اینجاست که تمام این مزایا زمانی فراهم می شود که ارزی که انتقال می دهیم همان ارز رسمی کشور مقصد باشد. بطور مثال برای انتقال لیر به کشور ترکیه کمترین کارمزد (حتی یک لیر ) دریافت می شود و در کمترین زمان انتقال پول انجام می پذیرد اما برای انتقال دلار به ترکیه از روش سوئیفت استفاده خواهد شد. این روش کارمزد و زمان بیشتری دارد.

بهترین روش انتقال پول الکترونیک کدام است؟

پاسخ: انتقال پول الکترونیک از پنل کاربری کمپانی های ارائه کننده این خدمات قابل انجام هستش. در صورتی که قصد نقد کردن اعتبار پی پال، وب مانی و دیگر سرویس ها رو داشته باشید به صفحه مرتبط به این بخش مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

انتقال پول به نوع آن بستگی دارد، نقد باشد  یا الکترونیک. برای هر دو راههای متعددی وجود دارد که با توجه به نیازتان می توانید از آن استفاده کنید. شرکت کارگزاری ریال بطور میانگین در طول یک هفته بیش از ۱۰۰هزار دلار حواله ارسال و دریافت می کند. شما تصمیم بگیرد، ما در کنارتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *