مقایسه وسترن یونیون و پی پال

 در مقایسه وسترن یونیون و پی پال به شما می گوییم که کدامیک برای جابجایی پول در خارج از ایران مناسب هستندما در این مقاله دو غول دیجیتال در عرصه پرداخت و حواله الکترونیک را بررسی خواهیم کرد.

کارمزد از ۵ دلار شروع می شود ۰.۵٪ تا ۲٪ از کل مبلغ
نرخ تبدیل تا ۶٪ بالاتر از بازار آزاد نرخ بازار آزاد + ۲.۵٪
سرعت در انجام تراکنش بسته به نوع تراکنش از چند دقیقه تا بیشتر از ۵ روز بسته به نوع تراکنش از یک دقیقه تا یک روز
سقف انتقال نسبت به کشور متغیر می باشد. حداکثر ۱۰.۰۰۰ دلار آمریکا

وسترن یونیون و پی پال هردو غول تجارت الکترونیک در حوزه پیمنت هستند و به ما امکان ارسال پول به خارج از کشور را می دهند. اما کدامیک برای انتقال پول به دوستان، خانواده و یا تجارت خارجی شما ارزانتر است؟ ما مقایسه وسترن یونیون و پی پال را برای شما انجام دادیم!

مقایسه وسترن یونیون و پی پال: آنها چگونه کار می کنند؟

وسترن یونیون:

برای انتقال پول از این طریق وارد سایت مانی گرم شوید. مقدار پولی که قصد انتقال آن را دارید را وارد و تایید کنید. مشخص کنید که چگونه ارسال شود و به مقصد واریز شود. ( شما می توانید گزینه ی ملاقات و یا تماس با مشاور را انتخاب کنید).  هنگامی که نرخ ارز و هزینه های پرداخت شده شما را تأیید می کنید، مانی گرام پول را به نرخ مقصد تبدیل کرده و به حساب بانکی دریافت کننده واریز می کند. اگر پول شما نقد است، گیرنده می تواند از طریق دفاتر مانی گرام در تمام نقاط دنیا، آنرا برداشت کند.

پی پال:

جهت انتقال وجه از طریق پی پال، شما به این نیاز دارید که یک حساب پی پال افتتاح کنید. بعد از آن شما می توانید دلار پی پال، موجودی حساب بانکی و یا اعتبار پی پال  را برای گیرنده مورد نظرتان ارسال کنید. گیرنده پول از طریق پ

کدامیک کارمزد کمتری دارند؟

پی پال:

اگر شما قصد انتقال دلار پی پال و یا موجودی حساب بانکی  از طریق پی پال را داشته باشید،با توجه به مبدأ و مقصد، شما می بایست کارمزد نیم درصدی ( %0.5 ) تا ۲درصد را پرداخت کنید.  در صورتیکه پرداخت های شما توسط کارت اعتباری، نقدی و یا اعتبار پی پال باشد میزان کارمزد شما تا ۲.۹٪ الی ۳.۹٪ افزایش پیدا می کند.

وسترن یونیون:

این سرویس پول زیادی برای انتقال وجه بین المللی از شما دریافت می کند. اگر چه کارمزد وسترن یونیون از ۵ دلار شروع می شود، در صورت پرداخت با کارت اعتباری یا نقدی جهت انتقال پول نقد در بعضی کشور ها می تواند تا ۴۵ دلار باشد.

برنده این بخش: بستگی دارد

اگر شما قصد ارسال پول با مقدار کم را دارید، می توانید با کارمزد کم توسط پی پال انجام دهید. البته این نیز به این بستگی دارد که مقصد شما کجا باشد. برای ارسال پول با مقادیر بالا وسترن یونیون گزینه ی مناسبی می باشد.

 برای مثال، ارسال ۱۰۰۰ دلار توسط وسترن یونیون شامل ۱۰٪ کارمزد خواهد شد، درصورتیکه ارسال همین مقدار پول توسط پی پال شامل ۳ الی ۶ درصد کارمزد می شود.

کدامیک نرخ تبدیل ارز بهتری دارند؟

برای اینکه متوجه بشیم کدامیک گزینه مناسبی برای انتقال وجه ارائه می کند،‌ باید به بازار میانی ( که در ایران بازار آزاد نامیده می شود) توجه کرد. این بازار تعیین کننده ضریب تبدیل نرخ ارز و قیمت خرید و فروش می باشد.

پی پال:

این شرکت جهت محاسبه نرخ تبدیل ارز برای مشتریان، نرخ ارز پایه را به همراه ۲.۵٪ سود در نظر می گیرد. پی پال نرخ های خود را هر دو روز یکبار به روز رسانی می کند.

محاسبه نرخ پایه پی پال بسیار پیچیده می باشد و به صورت متوالی از سمت این شرکت اعلام خواهد شد.  بهترین راه برای محاسبه دقیق نرخ تبدیل ارز توسط این شرکت، استفاده از حسابگر نرخ  پی پال می باشد که در ادامه لینک چند سایت را برای انجام این کار در اختیارتان قرار می دهیم.

وسترن یونیون:

با توجه به کشوری که قصد انجام حواله ارزی به آن را دارید، وسترن یونیون بیش از ۶٪ از شما کارمزد دریافت می کند. اگر شما قصد ارسال پول با مقادیر بالا را دارید ( بیش از ۲۰۰۰ دلار)، وسترن یونیون بهترین انتخاب می باشد.

برنده این بخش: پی پال

برای انتقال وجه معمول به خارج از کشور؛ شما باید نرخ تبدیل دقیق و مناسب را انتخاب کنید. گزینه مناسب پی پال می باشد. در ادامه برای شما یک مثال واقعی از انتقال پول به کشور آلمان خواهیم گفت.

ارسال ۱۰۰۰ دلار به آلمان

علی قصد دارد که ۱۰۰۰ دلار به پسر خود که در آلمان مشغول به تحصیل است ارسال کند. در ابتدا او قصد داشت این مبلغ را از طریق وسترن یونیون انتقال دهد سپس پسرش پیشنهاد پی پال را به او داد. علی اعتقاد داشت به علت کارمزد کمتر انتقال وجه از طریق وسترن یونیون و مانی گرام این روش بهتر است؛ اما به جدول زیر دقت کنید…

علی برای انتقال ۱۰۰۰ دلار پسرش از طریق پی پال ۱۵ دلار بیشتر از روش وسترن یونیون پرداخت کرده اما یک نگاهی به نرخ ضریب ارز کنید. وسترن یونیون به ازای هر دلار ۰.۸۶۵۲ یورو و پی پال ۰.۹۴۵۱ یورو پرداخت خواهد کرد.

توجه کنید که همیشه کارمزد پایینتر نشان دهنده به صرفه بودن نیست. نرخ ضریب تبدیل ارز نیز تاثیر مهمی دارد.

صرافی ریال، با تجربه خود در زمینه پی پال، وسترن یونیون، وب مانی و دیگر روش های انتقال وجه؛ می تواند به شما بهترین مشاوره را ارائه دهد.

کارمزد انتقال ۵ دلار ۲۰ دلار
نرخ تبدیل ۱ دلار = ۰.۸۶۵۲ یورو ۱ دلار = ۰.۹۵۴۱ یورو
سرعت در انجام تراکنش ۶ روز کاری ۱ روز کاری
مجموع دریافتی ۸۶۵.۲۰ یورو ۹۴۵.۱۰ یورو

کدامیک سریعتر هستند؟

پی پال:

انتقال پول از طریق پی پال به صورت لحظه ای انجام خواهد شد. در صورتیکه شما قصد انتقال پول از حساب پی پال با بانک را دارید حداکثر یک روز کاری زمان لازم است تا وجه شما به حساب مورد نظر واریز شود.

وسترن یونیون:

در این روش زمان تحویل وجه به مقصد شما بستگی دارد. در مقادیر بسیار بالا وسترن یونیون پول شما را در زمان کمی به مقصد می رساند. اما در مقادیر پایینتر، زمان انجام انتقال پول ۵ روز و یا بیشتر می باشد.

برنده این بخش: پی پال

در هر صورت انتقال وجه از هر ۲ روش انجام می پذیرد اما پی پال سرویس سریعتری می باشد. اگر پول خود را از حساب پی پال به بانک حواله کنید حداقل ۴ روز زودتر از وسترن یونیون انجام خواهد شد.

بررسی نهایی مقایسه وسترن یونیون و پی پال

روش های انتقال پول حداق و حداکثر میزان انتقال نحوه تحویل پول سرعت انتقال کشورهای پذیرنده و واحدهای پولی
وسترن یونیون بین بانکی، کارت نقدی و اعتباری، وجه نقد بستگی به مقصد انتقال دارد انتقال به حساب، وجه نقد، کیف پول الکترونیکی از چند دقیقه تا بیش از ۵ روز متغیر می باشد بیش از ۲۰۰ کشور
پی پال بین بانکی، کارت نقدی و اعتباری، دلار پی پال حدود ۰.۲ دلار، نسبت به کشور مقصد متغیر است.حداکثر ۱۰.۰۰۰ دلار به ازای هر انتقال شارژ حساب پی پال و انتقال بانکی از یک دقیقه تا یک روز ۲۰۲ کشور

کلام آخر در مورد مقایسه وسترن یونیون و پی پال

اگر می خواهید انتقال وجه با نرخ تبدیل ارز مناسب انجام دهید، قطعا پی پال بهترین گزینه می باشد. تمام این موارد به این بستگی دارد که چه میزان پول را انتقال می دهید. برای مبالغ خیلی بالا ممکن است کارمزد بیشتری پرداخت کنید. در صورتیکه که فرد یا شرکت گیرنده حساب بانکی نداشته باشد، سرویس انتقال وجه نقد وسترن یونیون بهترین گزینه برای شما می باشد.

منبع:  Finder

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *