در عصر حاضر که هر روز جنبه‌های جدیدی از تکنولوژی پدید می‌آید، عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است به انتقال و جابه‌جایی پول نیاز داشته باشیم.امروزه انواع خدمات انتقال پول، مانند پی پال(paypal) وجود دارد که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از آن استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که امکان دسترسی به همه آنها وجود ندارد و نهاد‌های خاصی برای جلوگیری از آن وجود دارند. صرافی ریال این اطمینان را می‌دهد که در زمینه صدور انواع کارت‌های اعتباری و تمام خدمات انتقال پول با شما همراه باشد.

معرفی پی پال:

Paypal یکی از معروفترین و بزرگ‌ترین کمپانی‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت اینترنتی در سطح جهان است و فعالیت خودش را از آمریکا شروع کرد.این سرویس اجازه می‌دهد تا خریداران بدون نیاز به اطلاعات شخصی و شماره کارت اعتباری و کارت نقدی و تنها با یک ایمیل به صورت آنلاین هزینه‌های خرید خود را به فروشندگان پرداخت کنند. Paypal بسیار امن و مطمئن است و به سرعت توانسته محبوبیت خود را بین کاربران ایرانی و غیر ایرانی بدست بیاورد. و به عنوان جایگزینی الکترونیکی برای روش‌های سنتی کاغذی مانند چک و سفارشات پولی و حواله عمل می‌کند.

قابلیت‌های پی پال (paypal)

 • انتقال پول از حساب بانکی خود به حساب paypal
 • دریافت پول نقد از حساب paypal  و پرداخت مبلغ در همان حساب
 • انتقال پول از حساب paypal  به حساب paypal  عضو دیگر
 • انتقال پول از حساب paypal  به حساب جاری و حساب پس انداز خود

ساخت حساب پی پال (paypal):

ابتدا باید کارت اعتباری و کارت نقدی خود را به صورت رایگان با حساب paypal بسازید.

پی پل

1- به این منظور ابتدا وارد سایت www.paypal.com شوید.


پی پال

2-سپس روی گزینه sign up کلیک کنید.


پس از آن شما نیاز به انتخاب یکی از حساب‌های شخصی و تجاری دارید که در ادامه به صورت کامل به تفاوت این دو حساب می پردازیم.


پی پال

3-در این قسمت آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد می‌کنید.


پی پال

4-فرم زیر را با اطلاعات شخصی خود پر کنید.


پی پال

5-حال شماره حساب اعتباری یا نقدی خود را وارد کنید. که البته این قسمت به صورت اختیاری می‌باشد.


پی پال

6-اطلاعات حساب کارت خود را وارد کنید. که این قسمت هم به صورت اختیاری می‌باشد.


پی پال

7-حال با انتخاب Apply Now اکانت شما ساخته می شود.


اکنون می‌توانید به سادگی با انتخاب paypal از بین گزینه‌های پرداخت وارد حساب paypal خود شوید و پرداخت خود را تایید کنید. به این طریق که ابتدا اطلاعات حساب paypal خود را وارد می‌کنید و در این لحظه یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد، سپس با مراجعه به ایمیل خود آن را تایید کنید.

انواع حساب ها در paypal

Paypal برای پاسخگویی به نیازهای شما دو نوع حساب ارائه کرده است:

 •  حساب شخصی (Personal)
 • حساب تجاری (Business)

حساب شخصی paypal

اگر نیاز به خرید و ارسال پول به خانواده و دوستان دارید، می‌توانید از حساب شخصی paypal استفاده نمایید. paypal توسط هزاران فروشگاه اینترنتی قابل قبول است. در واقع از یک حساب شخصی می‌توانید در موارد زیر استفاده کنید.

 • ارسال پول به اشخاص حقیقی
 • انجام تراکنش‌های مالی پایین

حساب تجاری paypal

حساب تجاری خدمات بیشتر و محدودیت‌های کمتری را نسبت به حساب شخصی ارائه می‌کند. جهت انجام معاملات آنلاین شرکت‌ها، کارگزاران و… از این حساب استفاده می شود.

با افتتاح یک حساب تجاری از مزایای زیر بهره مند خواهید شد.

 • انجام معاملات آنلاین توسط شخصیت حقوقی
 • پرداخت صورت حساب کارت اعتباری، کارت نقدی و حساب‌های بانکی با کارمزد کم
 • اجازه دسترسی حساب به کاربران دیگر از جمله کارمندان
 • ارائه گزارش جامع از تراکنش های صورت گرفته در بیش از 203 کشور جهان
 • امکان تنظیم یک آدرس ایمیل جداگانه برای مسائل مربوط به خدمات مشتری

 کارمزد

پی پال به عنوان یک درگاه پرداخت ارزی اینترنتی شامل هزینه‌های زیر می‌شود:

 • برای ایجاد حساب paypal نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت، اما با توجه به تحریم‌های موجود در ایران علاوه بر باز کردن حساب نیاز به وریفای شدن اکانت دارید که صرافی ایران با کمترین هزینه قادر به انجام آن می‌باشد.
 • اگر در آمریکا نیاز به انتقال پول با حساب بانکی و پی پال داشته باشید هیچ گونه کارمزدی را پرداخت نخواهید کرد. اما اگر از کارت بدهی(Debit) و یا کارت اعتباری(creadit cart) استفاده کنید باید 3.20% از مبلغ مورد نظر را به عنوان کارمزد پرداخت کنید.
 • در صورتی که از خارج از مرزهای آمریکا اقدام به انتقال پول کنید از 0.3 تا 3.9 درصد از کل مبلغ پول را باید به عنوان کارمزد پرداخت کنید، در غیر اینصورت اگر از کارت اعتباری و کارت بدهی استفاده کنید باید از 2.9% تا 7.4% از کل مبلغ را به عنوان کارمزد پرداخت کنید.
 • در حالت معمولی گیرنده پول، نیازی به پرداخت کارمزد نخواهد داشت مگر اینکه فرستنده کارمزد آن را به او محول کرده باشد، که در این مواقع گیرنده قادر به عدم پذیرش پرداخت آن می باشد. در صورتی که کاربر گزینه درخواست پول را انتخاب کند کارمزدی مشابه کارمزد ارسال پول به او تعلق خواهد گرفت. در هنگام خرید اینترنتی با درگاه paypal نیازی به پرداخت کارمزد نخواهید داشت.
 • زمانی که اقدام به فروش محصول خود در امریکا می کنید نیاز به پرداخت 3.20% به ازای هر تراکنش خواهید داشت در صورتی که  در خارج از آمریکا برای فروش محصول، 3.9% از مبلغ به علاوه یک کارمزد دیگر که بستگی به ارزی که با آن پرداخت را انجام داده اید، پرداخت می کنید. برای ارسال صورت حساب و پرداخت، مبلغ 30 سنت کارمزد باید پرداخت کنید. انتقال پول و خارج کردن مبلغ از حساب paypal  شامل هیچ کارمزدی نمی شود. اما اگر کاربر بخواهد مبلغ را به صورت چک از حساب خارج کند 1.50 دلار برای کارمزد پرداخت خواهد کرد.

ما در یک اقتصاد جهانی الکترونیکی زندگی میکنیم.

یک امر معمول در این دوره خرید اقلام به صورت آنلاین می باشد. ما در یک اقتصاد جهانی زندگی میکنیم، جایی که واقعا یک صفحه کامپیوتری از یکدیگر فاصله داریم. Paypal یک راه امن،سریع، مورد اعتماد و کارآمد برای خرید کالاها یا خدمات آنلاین از هر فروشگاه و درگاهی میباشد.

عکس ها از وب سایت Wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *